FlixBus zadomawia się w regionie

Od lewej: Dariusz Kuś, Michał Leman, Krzysztof Balawejder

Wrocław będzie jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych największego międzynarodowego przewoźnika autokarowego, FlixBusa.

FlixBus oficjalnie rozpoczął współpracę z kolejnym partnerem autobusowym, spółką POLBUS-PKS, a także z Portem Lotniczym Wrocław. Z chwilą uruchomienia letniej siatki połączeń przewoźnika, planowanego na czerwiec, stolica Dolnego Śląska będzie jednym z ważniejszych centrów przesiadkowych FlixBusa. Umożliwi to pasażerom łatwą przesiadkę i podróż do destynacji w ramach siatki połączeń FlixBusa oraz miast, do których można polecieć z wrocławskiego lotniska.

– Pasażerowie lądujący we Wrocławiu uzyskają dostęp do pełnej siatki połączeń FlixBusa już na lotnisku. Z drugiej strony mieszkańcy wielu polskich i czeskich miast zyskają wygodne połączenie z lotniskiem – zapowiada Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Do promocji swoich połączeń FlixBus wykorzysta m.in. ekspresową linię z centrum Wrocławia na lotnisko, którą obsługuje dolnośląski POLBUS-PKS. Autobus wahadłowy kursuje co 50 minut. FlixBus będzie sprzedawał bilety na połączenia między lotniskiem a dworcem autobusowym w ramach biletów łączonych – wówczas cena biletu na autobus Wrocław Airport Express wyniesie 7 złotych. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio na stronie www.flixbus.pl, poprzez aplikację FlixBus lub w punktach sprzedaży – również na Dworcu Wrocław.

– Współpraca z FlixBusem pozwoli na 10% wzrost liczby połączeń autobusowych z naszego dworca, na czym skorzystają nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska – komentuje Krzysztof Balawejder, prezes POLBUS-PKS.

– Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z firmą FlixBus i z ponownego połączenia sił z POLBUS-PKS. Razem zaproponujemy nowy model dogodnej podróży kombinowanej, która z pewnością ucieszy pasażerów – dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław – Bogactwo i różnorodność siatki wrocławskiego lotniska przyciąga do Wrocławia coraz więcej podróżnych. W tym roku planujemy obsłużyć nawet 3,2 mln osób. To nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale również innych polskich regionów – Wielkopolski, Mazowsza, Opolszczyzny czy Śląska, także ich stolic, w tym Poznania czy Katowic. Jednocześnie wyraźnie rośnie liczba obcokrajowców odwiedzających Wrocław. Teraz wszyscy oni jeszcze łatwiej zaplanują podróż z wylotem z Wrocławia – mówi.

FlixBus to największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, realizuje obecnie 250 tys. połączeń dziennie do 1 400 miejsc w 27 krajach. W zeszłym roku jego autokarami podróżowało 40 mln pasażerów. Ekspansję na rynku polskim umożliwi mu niedawne przejęcie Polskiego Busa, którego linie prowadziły m.in. przez Legnicę, Lubin i Polkowice. W obsłudze projektowanej na lato siatce połączeń FlixBusowi ma pomóc 10-12 innych przewoźników z Polski.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz