Fitarena Cup: Triumf Chrobrego (FOTO)

Szczypiorniści Chrobrego Głogów triumfowali w turnieju Fitarena Cup 2019. W finałowym meczu głogowianie pokonali Gwardię Opole. W spotkaniu o trzecie miejsce MKS Energa Kalisz okazała się lepsza od gospodarzy, Zagłębia Lubin.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju Fitarena Cup naprzeciw siebie stanęli przegrani z półfinałów. W meczu o trzecie miejsce gospodarze, dla których był to drugi mecz sparingowy w okresie przygotowawczym, zmierzyli się z MKS-em Energą Kalisz.

Lubinianie prezentowali się już lepiej niż w pierwszym meczu, skutecznie grał Roman Chychykało oraz nowy nabytek Miedziowych Wojciech Hajnos. Zagłębie długo prowadziło z Energą, jednak kilka minut w drugiej połowie kaliszanie wypracowali sobie 3-4 bramkową przewagę, którą „dowieźli” już do końca. Miedziowym nie pomogła dobra postawa w bramce duetu Bartosik-Schodowski.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Energa Kalisz 25:28 (12:11)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Adamski 2, Bogacz 1, Borowczyk, Bysiak, Chychykalo 6, Drobiecki 2, Dudkowski 2, Gębala 2, Hajnos 7, Kasperski, Kupiec , Mrozowicz, Pawlaczyk, Stankiewicz 2, Sroczyk 1, Tokaj .

MKS Energa Kalisz: Krekora, Liliestrand – Kwiatkowski, Galewski , Bożek , Gąsiorek , Kamyszek 4, Drej, Klopsteg 4, Misiejuk, Szpera 4, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. , Malyarevich 5, Kniazieu 2, Krytski 8, Adamski.

W finale Fitarena Cup zmierzyły się zespoły, które dzień wcześniej wygrały swoje mecze. Od początku ciężko było wskazać faworyta spotkania, choć nieco lepiej prezentowała się Gwardia, Chrobry nie odpuszczał. Głogowianie mieli swój moment w drugie połowie i dzięki dobrej postawie w defensywie i skutecznym atakom odskoczyli rywalkom na kilka bramek. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu walczyli do końca, jednak to Chrobry zanotował drugą wygraną w turnieju i końcowy triumf.

SPR Chrobry Głogów – KPR Gwardia Opole 29:26 (14:14)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 5, Podobas , Sadowski 5, Klinger 3, Babicz 2, Tylutki 2, Zdobylak 6, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 3, Marszałek , Bekisz, Przysiek 1.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 4, Ścisłowicz 1, Siwak , Zarzycki 2, Klimków 1, Małecki , Mokrzki, Zieniewicz 3, Jankowski 2, Zadura , Kawka, Mauer 2, Milewski 3, Morawski 2, Działakiewicz 2, Stefani, Skraburski 2, Dobrowolski, Kurus, Balcerek.