Ewangelizacja sztuką (FOTO, WIDEO)

Kościół pw. św. Faustyny stał się w niedzielę prawdziwą sceną teatralną, na której wystąpili artyści – amatorzy ze Świebodzic. Grupa funkcjonuje przy parafii św. Brata Alberta i pielgrzymuje po Dolnym Śląsku w celach ewangelizacyjnych. Tematem przedstawienia były tajemnice Eucharystii na podstawie objawień współczesnej mistyczki Cataliny Rivas.

Spektakl przypominał i ukazywał, co naprawdę dzieje się podczas każdej mszy świętej. Oprócz bohaterki – Boliwijki, która doświadczyła objawień, w przedstawieniu biorą udział anioły oraz dusze – jedne zbawione, a inne cierpiące w czyśćcu.

– To taka forma ewangelizacji, a na pomysł wpadli nasi wierni, którzy zebrali się w celu integracji i chcieli przybliżyć innych do Jezusa – mówi ks. Mirosław Benedyk, kierownik i opiekun artystyczny grupy.

Spektakl został miło przyjęty w jaworskiej parafii. Kościół był wypełniony po brzegi, a na zakończenie wszyscy uczestnicy chętnie przyłączyli się do modlitwy i śpiewu. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Tomasz Czernik wyrażając wdzięczność za przybycie grupy, dziękował za ukazanie mistycznego wymiaru Eucharystii.

– Pamiętajmy, że dla Kościoła liturgia jest sercem. Kto nie wejdzie w głąb liturgii, tak naprawdę daleko jest od jego serca. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać to, czego oko nie widziało, ani ucho ludzkie nie słyszało – powiedział na zakończenie ks. Tomasz.

Materiał filmowy:

Dodaj komentarz