Dziś aura dopisała, ale środowe imprezy przeniesione pod dach (FOTO)

IMG_8731Dwustumetrowy proporzec rozwinęła dziś na głównym deptaku miejskim grupa legniczan, która w ten sposób już po raz trzeci z rzędu obchodziła Dzień Flagi.

Z każdym rokiem chorągiew się wydłuża. Najpierw miała 100 metrów. Na przyszły rok jest plan, by została wydłużona aż do 250 m.

IMG_8678W happeningu pod nazwą „W bieli i czerwieni” uczestniczyli przedstawiciele różnych pokoleń. Pochód rozpoczęli od Starego Ratusza a skończyli niemal pod Galerią Piastów. Następnie rozpoczął się żmudny i skomplikowany proces zwijania sukna w narodowych barwach.

Akcję uświetniła obecność szczudlarzy, którzy rozdawali przechodniom biało-czerwone chorągiewki. Wcześniej, w Galerii Satyrykonu, członkowie Teatru Avatar malowali dzieciom buzie. Po happeningu była okazja zwiedzenia Zamku Piastowskiego z przewodnikiem.

IMG_8863

Nowy program na 3 Maja

Po niemal całodniowych opadach deszczu, w trakcie rozwijania flagi, pojawiło się jednak słońce. Legnickie Centrum Kultury, które jest organizatorem majówkowych obchodów, woli jednak dmuchać na zimne i dlatego zdecydowało się przenieść pod dach wszystkie – zaplanowane na jutro – imprezy plenerowe. – W związku z niekorzystną pogodą zmienia się program na środę, 3 maja – czytamy w specjalnie wydanym komunikacie. Większość wydarzeń, które miały się odbyć w Muszli Koncertowej w parku Miejskim zostało przeniesionych do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, gdzie rozpoczną się o:

  • godz. 14.00 – prezentacje młodych talentów (Legnicka Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta LCK, Zespół Pieśni i Tańca Legnica, artyści z Młodzieżowego Centrum Kultury, występy artystyczne Akademii Avatara i Studia Artystycznego FameArt)
  • godz. 17.45 – występ folkkapeli Góralska Hora pt. Na góralską nutę, hej!

Z kolei zaplanowane na godz. 19 widowisko Teatru Avatar zostało przeniesione do akademii należącej do artystów, która mieści się przy ul. św. Piotra 14 (obok kina Piast).

Natomiast w restauracji Wenecja na Kozim Stawie przy Alei Orła Białego bawić się będą goście Centrum Seniora z LCK:

  • godz. 17-20 – Dawnej Legnicy Czar (warsztaty florystyczne, występy artystyczne legnickich seniorów, koncert zespołu Senator)

Natomiast całkowicie odwołane zostały cztery imprezy: recital Beaty Pazio-Grygiel, plener malarski, Kocyk Malucha (wspólne czytanie bajek, piknikowanie, warsztaty plastyczne dla dzieci) oraz Porcelanowa kalkomania dla dzieci (stwórz własny kubek).

.

Dodaj komentarz