Opublikowany: śr, Lis 13th, 2019

„Dzień Miedziowych” z piłką ręczną (FOTO)

Szkoła Podstawowa w Wińsku zainicjowała akcję „Dzień Miedziowych”, która ma na celu przybliżenie sylwetek drużyn Zagłębia Lubin. Pierwszymi gośćmi byli przedstawiciele drużyn piłki ręcznej.

To było wielkie przeżycie nie tylko dla uczniów ale i samych zawodników. Dziś w szkole w Wińsku gościli piłkarze ręczni Zagłębia Lubin Jakub Adamski i Mikołaj Borowczyk oraz przedstawicielka żeńskiej drużyny Metraco Zagłębia Lubin, Małgorzata Mączka.

Blisko 200 uczniów przywitało gości znakomitym szpalerem i głośnym skandowaniem „Zagłębie, Zagłębie!” Uczniowie odprowadzili szczypiornistów do auli, gdzie rozpoczęło się przedstawienie sylwetek przedstawicieli drużyn piłki ręcznej. Później przyszedł czas na pytania od publiczności, czyli od dzieci. Zawodnicy odpowiadali między innymi na kwestie, związane z uprawianiem piłki ręcznej, specyfiką tego sportu, nie zabrakło również pytań pozasportowych, a po wszystkim przyszedł czas na autografy.

Z auli wszyscy udali się na halę sportową, gdzie odbyły się zajęcia WF-u. W treningu brali udział uczniowie, którzy rozpoczęli swoją przygodę z piłką ręczną pod okiem dyrektora Przemysława Bagińskiego. Reszta zasiadła na trybunach i gorąco dopingowała swoich kolegów i koleżanki. Wynik zszedł na dalszy plan, a najważniejsza była dobra zabawa i możliwość trenowania pod okiem Miedziowych.

Po zajęciach wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia a zawodnicy zarosili na swój sobotni mecz z MKS-em Energą Kalisz – Nauczyciele i uczniowie zapewniali nas, że przyjadą na nasz mecz i liczymy na równie głośny doping, jak podczas dzisiejszej akcji. Dziękujemy za miłe przyjęcie i super organizację. Czekamy już na kolejne spotkania z uczniami z Wińska – mówi Jakub Adamski, zawodnik Zagłębia Lubin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..