Opublikowany: czw, Mar 7th, 2019

Dumni z Mercedesa. W mieście powstała nowa ulica (FOTO)

Czterdzieści lat czekali mieszkańcy na remont ulicy Cukrowniczej w Jaworze. Prace ruszyły dopiero, gdy powstała tu strefa gospodarcza i pojawili się inwestorzy. Roboty dobiegły końca i przy okazji uroczystego przecięcia wstęgi okazało się, że na miejscu jednej ulicy są dziś… dwie.

To była jedna z największych inwestycji realizowanych w Jaworze w ostatnich latach. Budowa ulicy Cukrowniczej rozpoczęła się rok temu i kosztowała 25 milionów złotych. Przez wiele lat jej stan był katastrofalny i wymagał niezwłocznego remontu. Dziś zyskała nową nawierzchnię, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, wiaty przystankowe. Pod nawierzchnią drogi biegnie zmodernizowana sieć wodna i kanalizacyjna. Droga zapewnia dobry dojazd do jaworskiej strefy ekonomicznej, co ma ułatwić zainteresowanie nią kolejnych inwestorów.

– Dolny Śląsk jest liderem spośród 276 regionów Unii Europejskiej pod względem tworzenia miejsc pracy. 10 milionów na tę drogę pochodzi z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wszędzie tam, gdzie jest rozwój, jest województwo dolnośląskie – powiedział nam obecny na uroczystości marszałek województwa Cezary Przybylski.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu odnowionej drogi było wyznaczenie odcinka ul. Cukrowniczej, któremu nadano imię Gottlieba Daimlera, twórcy koncernu, który buduje w mieście swoją fabrykę. W ten sposób Jawor dołączył do kilku miast w Polsce, gdzie niemiecki inżynier i konstruktor ma swoją ulicę. Po oficjalnym przecięciu wstęgi Cukrowniczą i Daimlera przejechała parada motocyklistów w towarzystwie zabytkowych samochodów.

fot. Daniel Śmiłowski

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Adrian pisze:

    Jakoś tak w tym pędzie i zachwycie zapomnieli wszyscy, że ulice prowadzącą do strefy ekonomicznej – ulice Starojaworską kilka lat temu wyremontowało Starostwo Jaworskie. …

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..