Dramat na Cedrowej. Nie żyje dwoje dzieci [AKTUALIZACJA]

W jednym z mieszkań przy ulicy Cedrowej w Lubinie znaleziono zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki. Jej 12-letnia siostra oraz matka w ciężkim stanie trafiły do lubińskiego szpitala. Na miejscu wciąż pracują policjanci z wydziału kryminalnego policji i prokurator.

Policja nie chce na tym etapie ujawniać zbyt wielu szczegółów.

– Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że w jednym z mieszkań doszło do tragedii. Znaleziono ciało 13-miesięcznego dziecka i dwie osoby w ciężkim stanie, które zostały przewiezione do szpitala. Poszkodowane to dziecko i jedna osoba dorosła. Na miejscu pracuje prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza naszej jednostki. Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia i ustalamy, co się stało w tym mieszkaniu. Sprawa jest zbyt świeża, by móc udzielać więcej szczegółowych informacji – informuje aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Rzeczniczka Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie na temat sprawy również mówi niewiele.

– Mogę jedynie powiedzieć, że trafiła do nas kobieta wraz z 12-letnią córką i przebywa aktualnie w szpitalu. W związku z tym, że nad tą sprawą pracuje policja, nie możemy podać więcej informacji – potwierdza Anna Szewczuk- Łebska.

Na miejscu rozmawialiśmy z sąsiadami: – Taka tragedia! Widziałam, jak starszą dziewczynkę wynosili na noszach do karetki i jak zabierali zwłoki młodszej. Mamę ich, jak ją wyprowadzali, to tak strasznie krzyczała. Co się stało w tym mieszkaniu? – pytała wstrząśnięta jedna z sąsiadek.

Z niepotwierdzonych informacji wiemy, że w tej sprawie został zatrzymany także mężczyzna.

[AKTUALIZACJA] Kwadrans po godz. 16 otrzymaliśmy informację, że zmarła również druga dziewczynka.

Do sprawy wrócimy.

Fot. Agnieszka Jankowska

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..