Na dwa dni cofnęli się w czasie (FOTO)

W lubińskim parku Leśnym zrobiło się bardzo klimatycznie. W czasy Wielkiej Wojny wprowadzają odwiedzających wystawy przygotowane przez Muzeum Historyczne, ale i rekonstruktorzy, którzy w strojach z epoki przechadzają się po parkowych alejkach. Dziś ciąg dalszy rozpoczętej wczoraj Nocy Muzeów.

Na tych, którzy zdecydują się zajrzeć do parku Leśnego, czekała nieco rozbudowana ścieżka edukacyjna Wielka Wojna, dwie wystawy w bunkrach, a do tego ekspozycja plenerowa.

– Oprócz wystaw mamy pokazy strojów i to nie tylko wojskowych z okresu I wojny światowej. Można spotkać około 80 rekonstruktorów, którzy chętnie robią sobie zdjęcia ze zwiedzającymi, oprowadzają po wystawach, ale też opowiadają o historii. Można się więc dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy – zaprasza na Noc Muzeów Olga Spiak z Muzeum Historycznego w Lubinie, które zorganizowało to wydarzenie.

Tak jak wczoraj, w okopach można spotkać wojskowych, a po alejkach przechadzają się będą damy. Do tego – jeśli będziemy mieli szczęście – trafimy na pokazy na przykład musztry czy mody.

W sobotę Noc Muzeów ściągnęła do parku Leśnego sporo mieszkańców. Przyszli całymi rodzinami. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych była to oryginalna lekcja historii.

– Trochę jakbyśmy cofnęli się w czasie przez te panie i panów w strojach sprzed lat – śmieje się pani Monika, która odwiedziła park z mężem i dziećmi.

To już druga w tym roku Noc Muzeów zorganizowana przez Muzeum Historyczne w Lubinie. Poprzednia odbyła się w maju. W całej Europie to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych. Właśnie wtedy muzea, galerie sztuki oraz inne instytucje mieszczące się w zabytkowych obiektach nieodpłatnie udostępniają swoje wnętrza zwiedzającym. Oprócz standardowych wizyt, organizatorzy przygotowują dla odwiedzających specjalne atrakcje.

Dodaj komentarz

*

code