Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Dinozaury świecą w ciemnościach (FOTO, WIDEO)

Jedni wypoczywają na wygodnych leżakach lub kocach, z zaciekawieniem wpatrując się w ekran. Inni z kolei robią sobie pamiątkowe zdjęcia przy prehistorycznych gadach, które ten jeden raz w roku zostały efektownie podświetlone. W lubińskim zoo rozpoczęła się dziś trzecia edycja Nocy Dinozaurów. Z tej okazji park Wrocławski wyjątkowo będzie czynny do godz. 23. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych mieszkańców.

– Noc Dinozaurów to coroczny, dwudniowy cykl pokazów kina plenerowego w naszym zoo oraz wyjątkowe oświetlenie wybranych figur prehistorycznych gadów – okazja do obejrzenia znanych atrakcji, w zupełnie nowej odsłonie – mówi Agata Łabuzińska z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, które jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy.

Jedną z atrakcji Nocy Dinozaurów jest możliwość obejrzenia ciekawych filmów na świeżym powietrzu. Dziś dopisała pogoda i z Kina Letniego skorzystało wielu lubinian. Organizatorzy tak dobrali repertuar, by zadowolić gusta zarówno dzieci, jaj i dorosłych. Trzy filmy wyświetlono w środę, a kolejne trzy zobaczymy w czwartek. Poniżej program.

14 sierpnia:
17:00 – „Robaczki z zaginionej doliny” (2013)
19:00 – „Były sobie człowieki” (2015)
21:00 – „Cudowny chłopak” (2017)

15 sierpnia:
17:00 – „Kumple z dżungli” (2017)
19:00 – „Mały książę” (2015)
21:00 – „Jestem taka piękna” (2018)

Oprócz tego w ciągu dwóch dni (14 i 15 sierpnia) w parku Wrocławskim będzie się sporo działo. Choćby warsztaty tematyczne dla dzieciaków. Każdy z uczestników stworzy swojego dinozaura, którego będzie mógł zabrać ze sobą do domu Warsztaty skierowane są dla dzieci wraz z opiekunami. Chociaż zabawa jest bezpłatna, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 734 170 991. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Więcej na temat tegorocznej edycji Nocy Dinozaurów pisaliśmy tutaj.

Materiał TV Regionalna:

.

Fot. Szymon Kwapiński

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..