Opublikowany: czw, Mar 16th, 2017

Diecezja szykuje się do jubileuszy (WIDEO)

IMG_2036Od przyszłego tygodnia diecezja legnicka świętować będzie 25-lecie swego istnienia oraz 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II. Jubileuszowe uroczystości potrwają aż do października.

Na rocznicowe obchody składać się będzie wiele spotkań i konferencji. W ramach jubileuszu nie zabraknie także inicjatyw o charakterze duszpasterskim i kulturalnym.

IMG_2039Ordynariusze przyznają, że diecezja legnicka jest faktycznie bardzo młoda, jednak czasy chrześcijaństwa, na objętych przez nią terenach, przywracają na myśl gospodarzy, którymi byli święta Jadwiga, Henryk Pobożny i święta Anna.

Władze diecezji zaczną rocznicowe obchody w sobotę, 25 marca, kiedy to w legnickiej katedrze – w samo południe – odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

IMG_2052Z kolei 4 czerwca, w niedzielę o godz. 13, wierni podziękują za mistyczne spotkanie, jakim była wizyta Jana Pawła II w Legnicy. Dziś święty, a wówczas zwierzchnik stolicy apostolskiej, spotkał się z chrześcijanami różnych wyznań nie tylko na lotnisku, ale także w katedrze i przed siedzibą władz diecezji legnickiej. Na pamiątkę tego wydarzenia, na legnickim Rynku, odbędzie się koncert z udziałem młodzieży.

Tymczasem, już w najbliższą sobotę, odbędzie się sympozjum katechetyczne, na które zaproszeni są przede wszystkim katecheci z terenu całej diecezji legnickiej. To wydarzenie odbędzie się w Centrum Spotkań Jana Pawła II. Wtedy też zostaną wręczone odznaczenia dla zasłużonych katechetów diecezji legnickiej. Na uroczystości pojawi się m.in. dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, który wygłosi odczyt pt. „Quo vadis edukacjo?”.

IMG_2054Także w niedzielę, 4 czerwca, w legnickiej katedrze spotkają się rodziny szkół Jana Pawła II. Ten dzień będzie również okazją do podziękowania wszystkim świeckim osobom, które były zaangażowane w tworzenie diecezjalnej wspólnoty w ciągu minionych dwudziestu pięciu lat. Jubileuszowe obchody zakończą się w październiku w Legnickim Polu, w Bazylice Mniejszej pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..