Derby dla Metraco Zagłębia!

W przedostatnim meczu sezonu piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe w derbowym pojedynku z KPR-em Kobierzyce.

Stawką dzisiejszego pojedynku był prestiż, gdyż już przed meczem było wiadomo, że Metraco Zagłębie Lubin w sezonie 2018/2019 zdobędzie wicemistrzostwo Polski, natomiast miejscowy KPR już wcześniej stracił medalowe szanse.

Początek pierwszej połowy to optyczna przewaga Miedziowych, z czasem gra się wyrównała a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Przed upływem dwudziestej minuty to znów Metraco Zagłębie prezentowało się lepiej, dzięki czemu wyszło na prowadzenie 10:8. Później Miedziowe zaliczyły przestój, co wykorzystały zawodniczki z Kobierzyc. Kpr rzucił pięć bramek z rzędu i zrobiło się 13:10. Na szczęście ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, które przed przerwą zniwelowały straty do jednego trafienia.

W 37. minucie lubinianki odzyskały prowadzenie – 15:14. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i tym razem Miedziowym przytrafił się przestój i po serii bramek KPR wygrywał 18:16. Lubinianki złapały oddech i mieliśmy emocjonująca końcówkę. W 55. minucie zespół z Kobierzyc prowadził 20:19,

W sobotę piłkarki ręczne Metraco Zagłębia rozegrają kolejne spotkanie. W Gnieźnie w finale PGNiG Pucharu Polski Miedziowe zmierzą się z Pogonią Szczecin. Początek meczu o godzinie 13:00.

KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin (13:12)

KPR: Ciesiółka, Lis – Jakubowska , Kucharska, Skalska , Ilnicka, Wesołowska , Kaźmierska , Kuriata, Wiertelak , Walczak , Koprowska , Dąbrowska , Michalak .

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka – Grzyb 6, Hartman , Trawczyńska 1, Buklarewicz , Wasiak , Górna 3, Ważna 3, Piechnik 2, Matieli 4, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević .

Dodaj komentarz

*

code