Dachowanie na prostej (FOTO, WIDEO)

Ślisko, ciemno czy za szybko? Policja ustala przyczyny kolizji drogowej, która miała miejsce na drodze powiatowej Jawor – Godziszowa. Na prostym odcinku nissan wypadł z jezdni i dachował. Poszkodowana kierująca pojazdem trafiła do szpitala wojewódzkiego w Legnicy.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22. Kierująca nissanem straciła panowanie nad pojazdem i zatrzymała się w przydrożnym rowie. Auto dachowało i jest kompletnie zniszczone. Z potłuczeniami i urazem ręki młoda kierująca trafiła do legnickiego szpitala. Na miejscu były służby ratunkowe oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas wymijania. Kierującą auto osobowe miały oślepić światła jadącego z naprzeciwka pojazdu, potem wpadła w poślizg. Taka jest obecnie wersja poszkodowanej. Jednak na podstawie szkód i śladów na miejscu zdarzenia biegli specjaliści ustalili, że prędkość nissana musiała być zbyt duża jak na zimowe warunki na drodze. Kierująca po opuszczeniu szpitala ma zgłosić się na policję w celu weryfikacji opisu zdarzenia. Postępowanie prawdopodobnie zakończy się mandatowo. Za nieostrożną jazdę kobiecie grozi też cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

 

Dodaj komentarz