Opublikowany: pt, Gru 1st, 2017

Choinka z marzeniami czeka na lubinian (WIDEO)

Mała Milena chciałaby dostać ciastolinę i kucyka Pony, a 16-letnia Gabrysia – czapkę. Ich koledzy i koleżanki z domu dziecka też nie mają wygórowanych pragnień. Te najbardziej wymarzone wpisali na serduszkach i zawiesili na choince w lubińskim kinie Helios. Teraz każdy może wcielić się w rolę Świętego Mikołaja, zrywając serduszko i przygotowując dla nich prezent.

– Akcję „Z choinki serca dar” robimy już po raz ósmy. Serduszka z życzeniami na naszej choince wieszały już dzieci z domów dziecka z Polkowic, Głogowa, Lubina, a także z Domu Samotnej Matki w Ścinawie. Tym razem zaprosiliśmy dzieci z domu dziecka w Golance Dolnej – mówi Ewelina Hatała, kierownik lubińskiego kina Helios.

Na choince zawisło w tym roku w sumie 17 serduszek. Tym razem nie są czerwone jak zwykle, ale kolorowe, pięknie przyozdobione.

– Dzieci bardzo się starały przygotowując serduszka, chciały, żeby ładnie wyglądały. Znacznie więcej czasu zajęło im ich przyozdobienie niż zdecydowanie, jakie życzenie wypisać – uśmiecha się Renata Pińczuk-Brymerska, dyrektor Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej, przyznając jednocześnie, że bardzo się cieszy, że do tej świątecznej akcji zostały wybrane właśnie dzieci z ośrodka w Golance Dolnej. – Bardzo pięknie dziękujemy. Dzieci nie tylko dostaną prezenty, ale otrzymają cenne doświadczenie, zobaczą, że jest dużo mądrych, dobrych ludzi, którzy chcą pomagać. Myślę, że w przyszłości będą chciały się odwdzięczyć za dobro, które otrzymają – dodaje.

Życzenia wypisane w serduszkach nie są wygórowane. 10-letni Igor marzy o klockach Lego, 16-letni Gabrysia o czapce, a 20-letnia Andżelika o kosmetykach do kąpieli. Na serduszkach pojawiają się także prośby o spodnie dresowe, kosmetyki czy bluzę dresową.

– Ta akcja niesie ze sobą wiele wzruszających chwil. Nierzadko prezenty, które przywozimy, dzieci otrzymują przy nas. Czasem proszą tylko o czekoladę czy szalik. Ostatnio mieliśmy 16-latkę w ciąży, która poprosiła o wyprawkę dla dziecka. Zawsze nas wzrusza, że nasi goście i widzowie przygotowując prezenty często wzbogacają je, czego dzieci nawet się nie spodziewają – mówi Ewelina Hatała.

Każdy, kto chciałby spełnić marzenia podopiecznych domu dziecka, może teraz wybrać sobie serduszko, zerwać je z choinki, a następnie przygotować prezent i przynieść do kasy kina. Trzeba z tym zdążyć do 20 grudnia. Na paczce należy napisać imię dziecka, a także ile ma lat, czyli to co znajdowało się w serduszku, które zerwaliśmy z choinki. Po 20 grudnia wszystkie pakunki zostaną odwiezione do dzieci do Golanki Dolnej.

– Nie trzeba iść na film, można przyjść tylko po serduszko. Dla każdego, kto przygotuje paczkę i przyniesie ją do nas, przygotowaliśmy małą niespodziankę – dodaje dyrektor kina Helios.

Żeby wziąć udział w akcji, trzeba się pośpieszyć, w ubiegłym roku bowiem serduszka zniknęły z kinowej choinki w ciągu trzech dni.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..