CHOCIANÓW. Franciszek Skibicki zaprzysiężony

fot23Po czterech latach przerwy na stanowisko burmistrza Chocianowa powrócił Franciszek Skibicki, który w drugiej turze wyborów pokonał Romana Kowalskiego. – Ogłaszam, że do Gminy Chocianów powróciła normalność – powiedział tuż po zaprzysiężeniu nowo wybrany burmistrz. 

Franciszek Skibicki pełnił funkcję burmistrza Chocianowa w latach 1992 – 2010 z czteroletnią przerwą w kadencji 1994 – 1998. Z chocianowskim samorządem związany jest od 28 lat. Przed czterema laty nieoczekiwanie przegrał z Romanem Kowalskim. W tym roku – choć początkowo nie do końca przekonany – postanowił kandydować ponownie, bo jak mówi w Chocianowie niepokojąco odwróciły się proporcje: mieszkańcy byli przez ostatnie cztery lata dla władzy, a nie władza dla mieszkańców. Wybory wygrał przy 54 proc. frekwencji pokonując kontrkandydata o ponad 400 głosów.

– Niektórzy mówią, że w niedzielę 30 listopada w Chocianowie nastała wiosna. Naszym obowiązkiem i honorem jest przywrócić w gminie normalność – powiedział podczas uroczystej sesji nowo wybrany burmistrz.

Franciszek Skibicki po zaprzysiężeniu jeszcze raz podziękował mieszkańcom, zaprosił do współpracy wszystkich radnych i zapowiedział wspólna pracę na rzecz samorządu – wzruszony, ale i pełen pomysłów, które chce zrealizować.

Powitanie Franciszka Skibicki w Chocianowie, było jednocześnie pożegnaniem z lubińskim samorządem, na rzecz którego pracował przez ostatnie cztery lata, koordynując najpierw projekt grupowych zakupów energii, a potem tworząc Park Wrocławski. Dlatego w wypełnionej po brzegi Sali Chocianowskiego Ośrodka Kultury nie zabrakło gości z Lubina. Byli m.in. prezydent Robert Raczyński, starosta Adam Myrda, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Górzyński oraz nowo wybrany wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Uroczystość zaprzysiężenia Franciszka Skibickiego uświetnił występ zespołu ECHO, były kwiaty, życzenia i gratulacje…

(MG)

Dodaj komentarz