Charytatywny Spontan Race (FOTO, WIDEO)

Bieganie cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że na terenie powiatu jaworskiego powstają nowe kluby i stowarzyszenia. Organizowanych jest też coraz więcej imprez ukierunkowanych właśnie na biegi i zdrowy styl życia. We Mściwojowie sympatycy tego sportu zorganizowali już po raz drugi Spontan Race – bieg uliczkami parku.

W tym roku wydarzenie połączono z piknikiem charytatywnym dla mieszkańca gminy, Kamila Dębickiego. Chętnych do biegu nie brakowało. Dla najmłodszych uczestników przygotowany był krótszy dystans, natomiast zawodowi biegacze ścigali się na poważnie na dystansie 2,5 oraz 5 km. – W tym biegu nie liczyły się wyniki, lecz sam udział. Wielu uczestników traktuje swój udział jako trening oraz ma satysfakcję z pomagania – mówi organizator, Artur Stachera.

W wydarzenie włączyło się wielu wolontariuszy i instytucji. Ze wsparciem przyszła też gmina, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ośrodek Zdrowia, Ośrodek Pomocy Społecznej i OSP. Społecznicy z jaworskiego stowarzyszenia AZYL i Damy Radę również pojawili się z puszkami.

Dochód z imprezy przeznaczony był dla Kamila – młodego mieszkańca gminy, który uległ poważnemu poparzeniu w wypadku. – Potrzebuje on obecnie rehabilitacji, a ta jest bardzo kosztowna – dodają organizatorzy.

W biegu wzięło udział ponad 80 uczestników. Biegaczy dopingowało sporo uczestników pikniku, na którym odbyła się loteria, pokaz iluzjonisty i zabawa przy zespole muzycznym.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Dodaj komentarz

*

code