Opublikowany: wt, Cze 11th, 2019

Charytatywny MotoPiknik dla Hani (FOTO)

Kilkadziesiąt lśniących maszyn zjawiło się na czwartym Charytatywnym MotoPikniku dla Hani Winter w Snowidzy. Inicjatorką i główną organizatorką wydarzenia jest mama Hani, pani Marzena. Celem tegorocznej akcji było zebranie funduszy na rehabilitację i zakup specjalnego wózka inwalidzkiego, którego koszt to blisko 8 tys. zł.

– Dziękuję za to wsparcie. Przy takich wydarzeniach niezwykle ważne jest udostępnienie prądu, infrastruktury. Duże zaangażowanie wykazał też sołtys Snowidzy, który bardzo pomógł w sprawach technicznych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego pikniku – powiedziała mama Hani.

A dlaczego MotoPiknik? Skąd pomysł? – Motocykliści to zgrane środowisko, na nich zawsze można liczyć. Cztery lata temu zaczynaliśmy od kilku motorów, dzisiaj jest ich kilkadziesiąt – dodała pani Marzena, która podkreśla, że sama nigdy na motorze nie jeździła, ale te maszyny ją fascynują.

Na pikniku można było kupić losy, skosztować pysznych domowych ciast albo wypić dobrą kawę. Kiełbaski pieczone nad ogniskiem również świetnie smakowały. Fani motocykli przyjechali z bliższej i dalszej okolicy, m.in. ze Strzegomia czy Lwówka Śląskiego. Każdy z nich przybliżył mamę Hani do spełnienia marzenia – zakupu nowego wózka dla córki.

Hania Winter z mamą Marzeną

Przypomnijmy, że Hania Winter urodziła się 10 października 2008 roku w ciężkiej zamartwicy. Po reanimacji i wygranej walce o życie została przekazana na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie spędziła dwa tygodnie. Na skutek okołoporodowego niedotlenienia mózgu dziewczynka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Dodatkowo urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia miękkiego. Hania jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu słownego. Mimo codziennego zmagania się z bólem towarzyszącym spastyce jest wesołą, uśmiechniętą i rezolutną dziewczynką. Uwielbia słuchać, gdy ktoś czyta jej książeczki, lubi zabawę i spacery.

Hania wymaga intensywnej i długotrwałej rehabilitacji, zabiegów fizykoterapeutycznych, stałej opieki lekarskiej, a także zaopatrzenia w odpowiednio dopasowane do potrzeb i schorzenia sprzęty rehabilitacyjne, ortopedyczne oraz codziennego użytku. Niestety to wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami.

Dziecku można pomóc wpłacając pieniądze na konto BGŻ 84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 z dopiskiem „Hania Winter”.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..