Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w salonie gier

Polkowiccy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 33-latka, skazanego za przestępstwa narkotykowe. Zamiast stawić się do zakładu karnego mężczyzna postanowił się ukrywać, a Sąd Rejonowy w Lubinie wydał za nim list gończy.

– Policjanci realizując czynności służbowe związane z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że 33-latek ma przyjechać na kilka dni w rodzinne strony – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Dotychczas posiadane informacje wskazywały na to, że ukrywa się on na terenie Niemiec.

W listopadzie zeszłego roku mężczyzna został skazany na karę więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 33-latek był poszukiwany od lutego, a na początku kwietnia lubiński sąd wydał za nim list gończy.

– Tylko dzięki determinacji kryminalni namierzyli poszukiwanego w jednym z polkowickich salonów gier – dodaje Przemysław Rybikowski. – W momencie kiedy funkcjonariusze obserwowali wytypowane miejsce, w drzwiach lokalu pojawił się poszukiwany, który na widok policjantów podjął nieskuteczną próbę ucieczki.

33-latek trafił do policyjnej celi, a potem do zakładu karnego, gdzie ,,odsiedzi” wyrok – prawie 2,5 roku.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..