Bolkowski Rynek po gruntownym liftingu (FOTO, WIDEO)

To nie była zwykła rewitalizacja. Bolkowski rynek zyskał nie tylko nowy blask, ale też przeszedł kompleksowy remont. Wymianie nawierzchni, budowy miejsc parkingowych towarzyszyły prace ziemne – wymiana kanalizacji, instalacji gazowej i wodnej. Całość projektu zamknęła się w kwocie 10,5 mln zł, z czego dofinansowanie z rządowego programu operacyjnego dla Dolnego Śląska wyniosło ponad 7 mln. Podczas uroczystego otwarcia, zamiast przecięcia wstęgi, był spacer po starówce.

Mieszkańcy Bolkowa odetchną z ulgą. Po wielomiesięcznych utrudnieniach z centrum zniknęły spychacze, koparki i buldożery. Zgodnie z planem w rynku powstały nowe miejsca parkingowe, odrestaurowano zabytkową studnię i posadzono drzewa i krzewy. Obok ławeczek stanęły pokaźnych rozmiarów donice. Mieszkańcy nie mogą doczekać się wiosny, kiedy wszystko się zazieleni i rynek odkryje się w pełnej krasie. Chwaląc projekt i wykonawcę dodają też, że martwią się o stan ratusza. Sypiąca się elewacja i zepsuty zegar mają się nijak do świecącego blaskiem rynku.

– Myślimy o kolejnych inwestycjach, które z pewnością poprawią jeszcze wizerunek Bolkowa – zapewnia burmistrz Grzegorz Kucab. Plany są, póki co szukane są zewnętrzne źródła finansowania, bo 10-tysięcznego miasta obecnie nie stać obecnie na tak kosztowne inwestycje. Oficjalnemu otwarciu rynku towarzyszył spacer po starówce w towarzystwie marszałek Elżbiety Witek. W rolę przewodnika wcielił się Przewodniczący Rady Powiatu Jaworskiego Roman Sadowski.

Mieszkańców rozgrzewał ciepły poczęstunek i przesympatyczny prezenter Muzycznego Radia, Maciek Wowk. Popołudniową sjestę zakończyły występy. Na scenie zaprezentował się zespół Plac Zabaw oraz wokaliści Olga Parcheta i Marcin Wyrostek.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code