Bilans spotkań na plus dla Cuprum. Resovia pokonana!

Z przebiegu spotkania i wyniku na tablicy można by rzec, że był to pojedynek na przewagi, niezwykle wyrównany, w którym ciężko było wskazać faworyta, ale ten akurat wyłaniał się bardzo wyraźnie. Był nim zespół Miedziowych Lisów, który w historii spotkań z Resovią Rzeszów zanotował dziś siódme zwycięstwo nad ekipą Alberto Giuliani.

Miedziowe Lisy po spotkaniu na własnym parkiecie z Treflem Gdańsk, gdzie zabrakło niewiele, aby wygrać, mieli w sobie sporo sportowej złości. Już początek spotkania z Resovią Rzeszów pokazał, że i w tym meczu rywale łatwo mieć nie będą.

Podopieczni Marcelo Fronckowiaka zaaplikowali rywalom mocną zagrywkę, o którą dbał kapitan Miguel Tavares Rodrigues. Od siatki odrzucali Resovię Wojciech Ferens i Ronald Andres Jimenez. Cuprum wysoko broniło i mocno odpowiadało przyjezdnym. Kontry Karola Butryna czy Piotra Haina także dawały się we znaki, ale to miejscowi utrzymując jedno tempo dążyli do zwycięstwa. Wygrali pierwszego seta 25:21. W drugim o wyniku zadecydowały trzy z rzędu zepsute zagrywki Miedziowych Lisów, które dały poczuć wiatr w żaglach rywalom i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. W trzecim secie Miedziowi już nie popełniali takich błędów. Pewni w ataku i zdeterminowani w elemencie bloku. Tutaj, często oglądaliśmy pojedynki Dawida Guni i byłego Miedziowego Lisa – Piotra Haina. Po stronie Resovii punkty próbował zdobywać także Damian Domagała, który niegdyś reprezentował Cuprum Lubin. Niezmiernie cieszy fakt powrotu Kamila Maruszczyka, który po kontuzji barku wrócił do sił i prezentował się na parkiecie tak dobrze, jak sprzed urazu. Zwycięstwo należało się zdecydowanie Cuprum, które cel osiągnęło. MVP meczu został okrzyknięty kapitan zespołu – Miguel Tavares Rodrigues!

8.kolejka PlusLigi, Hala RCs
Cuprum Lubin – Resovia Rzeszów 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:23)
MVP: Miguel Tavares

Cuprum Lubin: Maruszczyk, Gunia, Ferens, Lorenc, Oliveira, Jakubiszak, Smoliński, Jimenez, Magnuszewski, Tavares Rodrigues, Penchev, Libero Makoś, Szymura.

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Domagała, Drzyzga, Woicki, Buszek, Jendryk, Hain, Cebulj, Butryn, Mariański, Tammema, Parodi.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Dodaj komentarz

*

code