Opublikowany: śr, Maj 3rd, 2017

Biało-czerwona w roli głównej (FOTO)

IMG_0021Msza św. w intencji Ojczyzny, okolicznościowy referat i występy artystyczne. Tak jaworzanie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości odbyły się w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

Od trzech lat miejskie uroczystości 3-cio Majowe przeniosły się z Rynku do jaworskich parafii. Po nabożeństwie w kościele przy ul. Jana Pawła II mieszkańcy chętnie skorzystali z zaproszenia na wydarzenie. Włączali się w śpiew i nagradzali artystów oklaskami.

IMG_8946Okolicznościowy program artystyczny przygotował zaprzyjaźniony z miastem świdnicki Zespół Tańca Narodowego i Estradowego “Krąg”. – Mieliśmy przyjemność zaprezentować polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak… – wylicza kierownik artystyczny Zespołu, Wojciech Skiślewicz.

Specjalny, patriotyczny repertuar przygotował też lokalny chór Albertówka. – Legionowe utwory grają w naszych sercach od lat – podsumował występ prowadzący chór, Waldemar Staszczyk. W przerwach występów były przemówienia. Laureatka konkursu Zuzanna Madurska wygłosiła referat pt. Rzecz o Konstytucji. Natomiast burmistrz Emilian Bera, w swoim wystąpieniu, podkreślał Polską dumę z flagi, narodowych barw, zwyczajów i Konstytucji.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..