Będą zmiany w ruchu między Potoczkiem a Dobromilem (WIDEO, FOTO)

Spore zmiany czekają kierowców, w związku z budową drogi ekspresowej S3, między Potoczkiem, gmina Jerzmanowa, a Dobromilem, gmina Radwanice. W tym rejonie, od połowy września, ruch pojazdów będzie się odbywać nowym odcinkiem drogi ekspresowej S3.

Szczegóły zmian przedstawiono podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Polkowickiego, w którym uczestniczyli też przedstawiciele służ z powiatu głogowskiego.

Przełożenie ruchu między Potoczkiem (na zdj.), gmina Jerzmanowa, a Dobromilem, gmina Radwanice, z drogi krajowej nr 3 na nowy odcinek S 3 umożliwi wykonawcy dokończenie robót w tym rejonie, m.in. przebudowę drogi w Gaikach.

– Będziemy przekładać ruch na jedną z jezdni drogi ekspresowej S3, która nie jest jeszcze wykonana, jako rozwiązanie docelowe – zapowiada Michał Szatan, kierownik robót drogowych z firmy MIRBUD. – Będzie to ruch po warstwie, tak zwanej, wiążącej. Oznakowanie będzie tymczasowe, o barwie żółtej. Jeśli chodzi o przekrój, jest to droga jednojezdniowa, tak samo jak droga krajowa numer 3 na tym odcinku. W rejonie zjazdów do miejscowości będą dodatkowe lewoskręty i pasy włączenia. Naszym zdaniem, jest to rozwiązanie korzystniejsze i bardziej bezpieczne.

Planowane zmiany w ruchu związane z budową drogi ekspresowej S3 dotyczą także miejscowości z powiatu głogowskiego. Dlatego w posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Polkowickiego uczestniczyli przedstawiciele tamtejszych służb.

– Zawsze w tych spotkaniach uczestniczą przedstawiciele straży pożarnej, policji i zespołów ratownictwa medycznego, którzy uzgadniają pewne kwestie między sobą, na przykład, dotarcie do newralgicznych punktów – dodaje Marek Tramś, starosta polkowicki. – To służy bezpieczeństwu naszych mieszkańców, a także tych, którzy podróżują naszymi drogami.

W najbliższych miesiącach kierowców czekają jeszcze niewielkie zmiany na budowanym odcinku drogi ekspresowej między Potoczkiem a Dobromilem.

– Z drobnymi zmianami, takie rozwiązanie będzie funkcjonowało praktycznie do końca realizacji kontraktu – dodaje Michał Szatan. – Ruch jeszcze wróci na fragment starego odcinka drogi krajowej numer 3, natomiast już w miejscowości Dobromil nie będzie można przejeżdżać, bo nowa droga ekspresowa S3 przetnie docelowo starą drogę krajową i będzie to objazd z wykorzystaniem wybudowanego wiaduktu w Dobromilu nad drogą ekspresową. Natomiast, generalnie, trzeba przygotować się do tego, by przyzwyczaić kierowców do jazdy nową jezdnią drogi ekspresowej S3.

O terminie przełożenia ruchu między Potoczkiem a Dobromilem z krajowej trójki na nowy odcinek drogi ekspresowej będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..