Na basenie prace ruszyły z kopyta (FOTO, WIDEO)

Wszystko zgodnie z planem i harmonogramem – zapewnia wykonawca, a burmistrz z uśmiechem zaciera ręce. W przyszłym roku jaworzanie nie będą musieli gościć się na basenach w Lubinie czy Strzegomiu. Trwa budowa nowego obiektu do letniego wypoczynku.

Nowy basen letni ma być atrakcją dla całego regionu. Podgrzewana woda, zjeżdżalnie i skocznie – wszystko za ponad 22 mln zł – głównie z budżetu gminy. I to właśnie martwi radnych opozycyjnych, którzy z uporem, ale bezskutecznie mobilizują włodarza miasta do poszukiwań alternatywnych źródeł finansowania inwestycji.

– To zgrana karta – skwitował liczne pytania radnego Krzysztofa Kowalczyka burmistrz Emilian Bera. Istnieje wiele możliwości zwrotu choć części tej jakże potrzebnej, ale i kosztownej inwestycji.

– Podajemy je na tacy, np. wsparcie ze środków dostosowujących obiekty dla osób niepełnosprawnych ruchowo czy wykorzystanie funduszy na ekologiczne źródła zasilania. Jednak burmistrzowi najwyraźniej nie zależy na lokalnym budżecie – twierdzą jaworscy Bezpartyjni Samorządowcy.

Pogoda sprzyja, więc na placu budowy prace ruszyły z kopyta. Wylano betonowe niecki i trwają prace zbrojeniowe pod zjeżdżalnie i skocznie. Zgodnie z harmonogramem otwarcie obiektu do użytku planowane jest na maj 2020 r.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski, UM Jawor

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code