Opublikowany: nie, Kwi 28th, 2019

70 lat Albertówki (FOTO)

Rozpieszczają jaworzan śpiewem już od siedemdziesięciu lat. Chór Albertówka obchodzi kolejny jubileusz. W Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta gala na cześć rozśpiewanej grupy. Były okolicznościowe występy, wspomnienia i oczywiście urodzinowy tort.

Dawno w jaworskim teatrze nie było tylu gości. Na jubileuszową galę Albertówki wielu przybyło całymi rodzinami. Śpiew i muzyka łączą pokolenia, dlatego niedzielne występy rozpoczęły popisy najmłodszych artystów z Jaworskiego Ośrodka Kultury. Przed koncertem bohaterów niedzielnego wieczoru był też czas na życzenia i kwiaty.

Wiele ciepłych słów skierowano pod adresem obecnego kierownika artystycznego Waldemara Staszczyka, który z powodzeniem opiekuje się grupą od 16 lat. Głos zabrała też jaworska, emerytowana animatorka kultury, która przygotowywała jubileusz 50-lecia grupy. – Miałam przyjemność pracować z zespołem przez dziesięć lat. Wydaje się, że to było tak niedawno. Siedem dekad chóru to piękna praca społeczna i kulturalna dla naszego miasta – powiedziała Maria Ugniewska. Po części artystycznej był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz kawałek jubileuszowego tortu.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..