50-latek sprzedawał towar spod lady

Obrotny legniczanin oferował papierosy, tytoń i spirytus bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jak się okazało, 50-latek ukrywał towar m.in. w skrytkach na terenie swojego stoiska.

Do zatrzymania 50-latka doszło dzięki współpracy legnickich policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Ustalili oni, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości wyrobów bez polskich znaków akcyzy.

– W wyniku podjętych działań w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali w punkcie handlowym na terenie miasta mężczyznę w wieku 50 lat. Kryminalni w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska oraz w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanego ujawnili blisko 2 tys. paczek papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej – informuje st. sierż. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Jak oszacowano, handlując nielegalnym towarem legniczanin spowodował straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego nawet na kwotę 60 tys. zł. Za przestępstwo grozi mu teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

*

code