33 lata w trzeźwości (FOTO)

Jaworski klub abstynenta AZYL ma już 33 lata! Stowarzyszenie działa prężnie, skutecznie i nie narzeka na brak zainteresowanych czy pieniędzy niezbędnych do funkcjonowania. W sobotę klubowicze obchodzili  kolejną, trzeźwą rocznicę powstania.

Stowarzyszenie skupia nie tylko alkoholików i osoby uzależnione. Wielu członków to osoby współuzależnione i ofiary przemocy. Oprócz wzajemnego wsparcia w Klubie można korzystać z pomocy specjalistów, psychologów i terapeutów. – W Klubie funkcjonuje się nie tylko przez pracę. Wiele czasu poświęcamy wypoczynkowi, zabawie i wspólnym wyjazdom. Biorą w tym udział także osoby spoza Klubu. Zawsze powtarzam, że warunek jest tylko jeden – trzeźwość – mówi wieloletni prezes, Darek Kudłacz.

W sobotniej uroczystości, oprócz stałych bywalców, wzięli udział zaproszeni goście. Wśród nich także osoby wspierające działalność Stowarzyszenia. W imieniu burmistrza Jawora życzenia klubowiczom złożyła wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz. Wójt Męcinki Mirosław Brzozowski od trzech lat osobiście stawia się na takie wydarzenia. Również w sobotę wyrażał się o działalności Klubu z ogromnym szacunkiem i zadeklarował dalsze wsparcie gminy (do Klubu należą nie tylko jaworzanie, ale też mieszkańcy powiatu – przyp. red.). Życzenia złożyli też przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Jaworem klubów abstynenckich, m.in. ze Złotoryi, Świdnicy, Piechowic, Miłkowa, Męcinki, Strzegomia i Legnicy. Po części oficjalnej była zabawa przy orkiestrze oraz toasty – oczywiście bezalkoholowe!

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code