Piłkarki ręczne Zagłębia II Lubin pokonały na własnym parkiecie MUKS Lider Świebodzin 42:29 (18:18) i udanie rozpoczęły drugą rundę.

Wynik końcowy to tak naprawdę zasługa znakomicie rozegranej drugiej połowy spotkania, w której Miedziowe dosłownie rozgromiły rywalki. Pierwsza część spotkania byłą wyrównana i zakończyła się remisem po 18.

W drugiej lubinianki nie dały najmniejszych szans zawodniczkom Lidera. Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron ustawiło dalszą cześć meczu. Ten fragment rezerwy Zagłębia wygrały 11:3 i już do końca kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Niezwykle skutecznie zagrało trio zawodniczek Lewandowska-Miłek- Milcarczyk, które rzuciło łącznie aż 25 bramek!

MKS Zagłębie II Lubin – MUKS Lider Świebodzin 42:29 (18:18)

Zagłębie II Lubin: Karpiel, Czapracka, Drzemicka – Lewandowska 9, Kocińska 6, Miłek 8, Sośnicka 2, Piróg 1, Florczyk 1, Gawron 4, Ściernicka 1, Siemianowska 1, Styś 1,  Milcarczyk 8.