Opublikowany: sob, Mar 10th, 2018

I straszno, i śmieszno (WIDEO, FOTO)

Na spektakl adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych zaprasza Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Tym razem scena przygotowała poetycką opowieść Bolesława Leśmiana, zwaną „Baśnią o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze”. W promocję niecodziennego przedstawienia zaangażowały się Koleje Dolnośląskie.

Jak zapowiadają twórcy multimedialnego widowiska, ma ono orientalny rodowód i pedagogiczne przesłanie. Jest multikulturowym miksem, odwołującym się do wiedzy dorosłych i dziecięcej wyobraźni.

Pomysłodawcą i reżyserem baśniowego spektaklu jest łódzki aktor Bartosz Turzyński, a prywatnie tata czwórki słodkich dzieci. W ich domu nie ma telewizora, są za to długie godziny poświęcone czytaniu bajek. Kiedy pociechom znudziły się już te najbardziej popularne opowieści, głowa rodziny sięgnęła po twórczość Leśmiana.

Spektakl okraszony jest piosenkami, a także filmowymi animacjami zastępującymi klasyczną scenografię. Bohaterowie opowieści noszą niesamowite kostiumy, a całości towarzyszą efekty znane m.in. z teatru cieni lub baletu.

Po sobotniej premierze jeden z małych widzów poprosił mamę, by odtworzyła mu tę historię po raz wtóry. Przyzwyczajone do wirtualnej rzeczywistości dziecko nie mogło zrozumieć, że teatr działa na innych zasadach niż nowe technologie. To m.in., dlatego spektakl promowany był wśród podróżnych Kolei Dolnośląskich.

Pasażerom podróż umilała Małgorzata Patryn, czyli tytułowa księżniczka Parysada. Na spektakl legnicki teatr zaprasza już w najbliższy weekend. Będzie go można obejrzeć dziś o godz. 16 lub w niedziele południe.

Szczegóły w materiale filmowym:

FOT. PRZEMYSŁAW ŁYSKAWA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..