Opublikowany: pt, Sty 25th, 2019

23-letni rozbojarz trafi za kraty

12 lat za kratami może spędzić zatrzymany przez legnickich policjantów 23-latek. Mężczyzna odpowie za rozboje i kradzieże, których miał się dopuścić w ub. r. Jego łupem padały telefony, gotówka i karty płatnicze.

O rozbojarzu legniccy policjnci usłyszeli już w grudniu, gdy na komisariat zgłosiła się jedna z jego ofiar. – Idąc ulicą Daszyńskiego został nagle napadnięty i uderzony przez napastników. Następnie sprawcy zabrali mu posiadany przy sobie portfel zawierający dowód osobisty, gotówkę i karty płatnicze oraz telefon komórkowy, po czym uciekli. Następnie przy użyciu skradzionej karty, dokonano zakupów na kwotę blisko 100 złotych – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość przestępcy, zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut rozboju, kradzieży, a także innych rozbojów, do których doszło w minionym roku.

– Sąd na wniosek prokuratury wobec zatrzymanych zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w świetle kodeksu karnego grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – kończy mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..