Opublikowany: śr, Gru 11th, 2019

14,5 mln zł więcej na bezpieczeństwo

Prezydent Legnicy i starosta legnicki przewodniczyli posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta i Powiatu Legnickiego, które odbyło się w legnickim ratuszu. Najważniejsze wnioski? Stan bezpieczeństwa publicznego w 2019 r. był dobry, a w przyszłym nakłady m.in. na bezpieczeństwo wzrosną o ok. 14,5 mln zł.

Jednym z punktów spotkania było przyjęcie sprawozdania z działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Uczestnicy posiedzenia pozytywnie zaopiniowali pracę policji oraz innych powiatowych służb, inspekcji oraz straży, a także jednostek organizacyjnych, które wykonują zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

– Zaopiniowano projekty budżetu miasta i powiatu przygotowane na przyszły rok w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Dotyczy on przestępczości, zdrowia, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ochrony środowiska, pomocy społecznej, infrastruktury drogowej i komunalnej. Wydatki na te cele, zawarte w projekcie budżetu Legnicy zaplanowanego na rok 2020, są o 14,5 mln zł wyższe od tegorocznego planu i wyniosą ponad 15 proc. przyszłego budżetu miasta – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Poza włodarzem Legnicy oraz powiatu legnickiego w spotkaniu wzięli udział także m.in. przedstawiciele urzędu miasta i starostwa powiatowego, rady miejskiej, policji, straży pożarnej oraz prokuratury.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..