Opublikowany: czw, Sie 9th, 2018

ZZPD Górnik gotowy do walki w lidze

W ZZPD Górniku Lubin w przerwie letniej doszło do sporych zmian i kilku ciekawych transferów, które powinny dodać drużynie jakości i pozwolić skutecznie bić się o  jak najlepsze miejsce w grupie I legnickiej A-klasy.
ZZPD Górnik w rozpoczynającym się sezonie będzie występował w grupie pierwszej a nie jak to było w poprzednich latach drugiej. Lubiński  klub w zeszłym sezonie zajął siódme miejsce w rozgrywkach, co z całą pewnością uznano jako wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. W przerwie letniej zarząd klubu postanowił postawić na nowego trenera, którym został pracujący w Akademii KGHM Zagłębie – Przemysław Cielewicz. Budowę drużyny rozpoczął od podstaw sprowadzając do zespołu zawodników z grup młodzieżowych Zagłębia Lubin i Górnika Polkowice a także z Iskry Kochlice oraz niższych klas rozgrywkowych.
Dotychczas z ZZPD Górnikiem rozstali Marcin Kocik, Grzegorz Szczęsny i Michał Nelec, którzy przeszli do Iskry Księginice a także Łukasz Bednarz, który został definitywnie pozyskany przez Stal Chocianów oraz Wiktor Skowron, który będzie reprezentował barwy Łagoszovi Łagoszów. W barwach lubińskiego klubu zobaczymy natomiast Huberta Gajdę i Krystiana Kisiela z KGHM Zagłębia, Łukasza Wingerta ze Sparty Rudna, Damiana Kaczanowskiego, Mikołaja Skorupka i Jakuba Michalak z Górnika Polkowice, Jakub Dziaszyk z Iskry Kochlice a także Michał Simlat z Iskry Księginice. – Na liście  życzeń trenera jest jeszcze kilku zawodników, którzy w najbliższym czasie będą potwierdzeni do gry w zespole. – mówi Piotr Marczuk, prezes ZZPD Gónika Lubin.
ZZPD Górnik zozgrywki rozpocznie już w tą niedzielę od meczu wyjazdowego do Parchowa gdzie zmierzy się z tamtejszą Victorią Parchów o godzinie 12:00 a już kilka dni później, bo w czwartek podopieczni Przemysława Cielewicza zagrają w Pucharze Polski z Fortuną Obora.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..