Opublikowany: nie, Kwi 7th, 2019

Żywa biblioteka (FOTO)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza mieszkańców na cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwszym gościem w ramach „Żywej Biblioteki” był biskup kościoła zielonoświątkowego, dr Marek Kamiński. Wielu uczestników spotkania zdziwiło się, gdyż spodziewali się mężczyzny w purpurach, z pastorałem i pasterskim pierścieniem.

W progach biblioteki przy Placu Seniora zawitał elegancki, skromny, pełny energii i przesympatyczny człowiek.

Biskup dr Marek Kamiński od roku 1989 pełnił służbę pastora w zborze w Koszalinie. W roku 2000 powołany na doradcę biskupa Mieczysława Czajko. Cztery lata później został Zastępcą Prezbitera Naczelnego Kościoła Zielonoświątkowego. Pracował jako kaznodzieja i wykładowca na ogólnopolskich zlotach młodzieży, kongresach i konferencjach kościelnych. Od 2008 wybrany na urząd Biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Aktualnie jest członkiem Światowego Zarządu „World Assemblies of God” – Kościoły Ewangeliczne na świecie. To także prezydent Międzynarodowej Społeczności Chrześcijan Wiary Ewangelicznej. W 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk teologicznych – doktorat pt. „Kościół Zielonoświątkowy w Polsce w latach 1988-2008. Studium historyczno-ustrojowe.”

Właśnie ta praca doktorska była głównym tematem spotkania. Pytania dotyczyły często tematów fundamentalnych, np. skąd się wzięła nazwa kościoła czy jakie są różnice między zielonoświątkowcami a katolikami. Nie zabrakło też pytań o karierę i życie prywatne biskupa. Zgodnie z mottem spotkania „Kościół Zielonoświątkowy bez tajemnic” duchowny nie miał nic do ukrycia. Wśród uczestników byli członkowie jaworskiego zboru Filadelfia, ale też inni zainteresowani mieszkańcy.

– Taka jest idea „Żywej biblioteki”. Zamiast książek do dyspozycji mamy interesujących gości. Na kolejne spotkanie zaprosiliśmy popa – duchownego kościoła prawosławnego – powiedziała Helena Tośko z MBP.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..