ZUS zaprasza lekarzy

Biała Sobota zwykle oznacza zaproszenie dla pacjentów. Tym razem wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Dolnym Śląsku otworzą się specjalnie i wyłącznie dla lekarzy.

19 maja ZUS zaprasza do siebie lekarzy, którzy chcą się dowiedzieć, jak wystawiać zwolnienia lekarskie przez Internet. Konsultanci Zakładu bezpłatnie założą medykom indywidualne konta na platformie elektronicznej oraz pokażą, jak prawidłowo prowadzić dokumentację e-ZLA.

Będzie to już druga edycja Białej Soboty dla lekarzy, organizowana na Dolnym Śląsku. Pierwsze spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że tym razem akcja ma charakter ogólnopolski.

– Sprawdziliśmy tutaj u nas, na Dolnym Śląsku, czy lekarze są zainteresowani taką formą pomocy z naszej strony i teraz mamy Biała Sobotę w całej Polsce – mówi Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS. – Wprawdzie termin, od którego papierowe zwolnienia znikną z rynku, jest jeszcze odległy, ale zainteresowanie zakładaniem kont i szkoleniami jest większe, stąd pomysł, żeby do ZUS zaprosić lekarzy nie tylko u nas, ale w całej Polsce.

Zarówno założenie konta dla lekarza na platformie PUE ZUS, jak i szkoleni, nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Będzie on jednak potrzebny, gdy lekarz będzie chciał na miejscu pobrać certyfikat.

– Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym Internetem – zastrzega Iwona Kowalska

W Białą Sobotę 19 maja dolnośląskie placówki ZUS będą czynne w godzinach 9.00-13.00.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..