Znęcał się nad matką. Groził siostrze. Dostał dozór policji

Lubińscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie się psychiczne nad swoją 79-letnią matką i kierowanie gróźb karalnych wobec swojej siostry.

Wezwani na interwencję domową funkcjonariusze zastali agresywnego, kompletnie pijanego mężczyznę. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Lubin.

– Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten stosował przemoc psychiczną w stosunku do swojej 79-letniej matki oraz groził swojej siostrze, która opiekowała się starszą kobietą – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie. – Podczas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny i pobudzony, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W ich obecności bardzo wulgarnie odnosił się swojej matki.

Jak się też okazało, 55-latek był już wcześniej karany za stosowanie przemocy w stosunku do osoby najbliższej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy dozór policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, a także nakaz opuszczenia lokalu.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..