Opublikowany: czw, Gru 27th, 2018

Jest chętny na złotoryjski hotel (FOTO)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po 17 latach działalności hotel Qubus został zamknięty. Od kilku dni 7-piętrowy budynek w centrum miasta stoi opustoszały. Jest jednak szansa, że taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo. Znalazł się bowiem kupiec, który chciałby kontynuować w obiekcie działalność hotelarską.

Nieczynna recepcja, łańcuchy z tabliczkami informującymi o braku przejścia, które rozwieszono na tarasie i wejściach do obiektu – tak od ponad tygodnia wygląda jedna z wizytówek Złotoryi, którym niewątpliwie był 7-pietrowy hotel mieszczący się przy pl. Reymonta. Po nazwie i marce Qubus pozostał już tylko ślad wytartych liter na elewacji. Przestał przyjmować gości 15 grudnia. Nie funkcjonuje też bankomat umieszczony na jednej ze ścian hotelu.

Przypomnijmy, że po 17 latach sieć hotelarska wywodząca się z Norwegii zrezygnowała z lokalizacji w Złotoryi. Powodem był mało satysfakcjonujący wynik finansowy. Qubus postawił na rozwój hoteli w dużych ośrodkach miejskich.

Wystawionym na sprzedaż hotelem interesowało się kilka firm z branży, ale ostatecznie na zakup zdecydował się złotoryjanin. Prezes Qubusa nie zdradza, za jakie pieniądze poszedł. Gdy zapadła decyzja o wycofaniu ze Złotoryi, Qubus żądał za obiekt 3,5 mln zł netto. Na razie została podpisana z inwestorem umowa przedwstępną. Przekazanie obiektu i płatność ma nastąpić do końca marca przyszłego roku.

Na zakup zdecydował się znany złotoryjski przedsiębiorca Mirosław Zwierzyński, właściciel m.in. dawnego domu handlowego i nowego obiektu mieszkalno-usługowego u zbiegu ulic Konopnickiej i Bohaterów Getta Warszawskiego. Chce inwestować w branżę hotelarską.

Zdaniem burmistrza Roberta Pawłowskiego funkcjonowanie hotelu w Złotoryi jest w żywotnym interesie miasta, by nie straciło na prestiżu. – Złotoryja dynamicznie rozwija się gospodarczo, do miasta przyjeżdża coraz więcej klientów biznesowych, również z zagranicy. Dlatego zależy nam na tym, aby w budynku należącym dotąd do sieci Qubus pozostał hotel – zaznacza burmistrz. Władze samorządowe zamierzają nawet pójść na rękę nowemu właścicielowi hotelu i nie skorzystają z prawa pierwokupu parkingu za budynkiem przy pl. Reymonta, który Qubus ma w użytkowaniu wieczystym.

.

.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. A pisze:

    Złotoryja ciągle traci na prestiżu wszyscy stąd wyjeżdżają

  2. A pisze:

    Złotoryja ciągle traci na prestiżu wszyscy stąd wyjeżdżają

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..