Znakomite występy pływaków Shark Lubin

W ostatnim czasie lubińscy pływacy reprezentujący klub Shark Lubin, brali udział w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Podopieczni Andrzeja Pakuły wrócili do domu z medalami i nowymi rekordami życiowymi.

III dzień Mistrzostw polski Juniorów U-16 w Gorzowie Wielkopolskim. Aleksandra Kościelniak, podopieczna trenera Andrzeja Pakuły zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:02.57. To nowy rekord życiowych pływaczki. Również na tych zawodach, Aleksandra Kościelniak została wicemistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Popłynęła z czasem 27.59 (nowy rekord życiowy). Przegrała walkę o złoto zaledwie o cztery setne sekundy. Maria Kłusek uplasowała się na 6. miejscu na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 26.82 (nowy rekord życiowy).

Bardzo dobre wyniki osiągnęli również juniorzy U-15. Rywalizowali oni o medale mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Milena Możdżan zajęła 7. miejsce w finale na dystansie 400 m stylem zmiennym z czasem 5.03.19, a Oliwia Gąsior zajęła 6. miejsce w na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 2.24.51 (nowy rekord życiowy).

Jej młodsi koledzy i koleżanki wzięli udział w Turnieju III Neptun International Swimming Meeting. Podczas zawodów, Zuzanna Mongiałło na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajęła drugie miejsce z czasem 1:40.09. To rekord życiowy zawodniczki. Miłosz Gonera stylem zmiennym zajął trzecie miejsce z czasem 1:34.95, a Patryk Pakuła stylem klasycznym wywalczył złoty medal z czasem 1:38.39.