Opublikowany: nie, Lut 11th, 2018

Zmarł twórca legnickiej parafii

Nie żyje ksiądz prałat Aleksander Stankiewicz – rezydent, a poprzednio proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski na legnickim osiedlu Kopernik. Duchowny zmarł dziś w wieku 83 lat i w 56. roku kapłaństwa.

Jak poinformowała na swej stronie internetowej parafia: ksiądz Aleksander Stankiewicz urodził się 26 lutego 1935 roku w Lublinie. Dwadzieścia lat później zdał egzamin dojrzałości. W grudniu 1955 roku został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Następnie zgłosił się do seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 listopada 1962 roku w parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu.

Pierwszą parafią księdza Aleksandra była Głuszyca w dekanacie Wałbrzych. Następnie pracował w Raciborowicach, Żeliszowie, Bolesławcu i Wierzchowicach. Od maja 1985 roku pracował jako proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, gdzie podjął się zadania budowy kościoła. W parafii tej był aż do czerwca 2010 roku, kiedy to został jej rezydentem.

Szczegóły dotyczące przebiegu uroczystości pogrzebowych legnicka kuria biskupia poda w najbliższym czasie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..