Zmanipulowali głogowianina i wyłudzili od niego oszczędności

Głogowianin został zmanipulowany przez parę oszustów. Przekonany o wyjątkowej okazji, dał się namówić na kupno 19, rzekomo złotych monet. Zapłacił za nie 19 tysięcy złotych.

Głogowianin szedł właśnie do banku. W pewnym momencie, na ulicy, podszedł do niego mężczyzna, mówiący po rosyjsku:

– Poprosił głogowianina o pomoc i tłumaczenie  jego słów osobie, która chce od niego kupić złote monety. Na jego oczach odbyła się transakcja:  drugi mężczyzna kupuje od rzekomego cudzoziemca monetę.  Następnie idzie ją sprzedać i wraca z informacją, że dokonał bardzo korzystnej transakcji. Pokazuje również paragon z kwotą jaką uzyskał ze sprzedaży – opowiada Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Głogowianin postanawia sam kupić 19 monet. Płaci za nie  19 tysięcy złotych. Monety nie trafiają nawet do jego rąk. Przekazuje je mężczyźnie, który miał je już uprzednio sprawdzić. Ten deklaruje, że zaraz je sprzeda i przyniesie pieniądze. Obydwaj mężczyźni znikają.

Jak się okazało byli w zmowie.

– Tak manipulowali, kierowali rozmową i całym zdarzeniem, że pokrzywdzony dał się namówić na kupno rzekomych złotych monet i oddał im własne oszczędności. Padł ofiarą oszustów, którzy najpierw zaaranżowali całą sytuację a potem oszukali pokrzywdzonego – dodaje Bogdan Kaleta.

Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w tego typu sytuacjach oraz informowanie policji o przypadkach i próbach oszustw tą metodą.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..