Opublikowany: sob, Maj 19th, 2018

Złoty tydzień rozpocznie święto miasta

Koncerty gwiazd muzycznych, imprezy sportowe i kulturalne, no i oczywiście tradycyjne płukanie złota i barwny korowód ulicami miasta – tegoroczne Dni Złotoryi są już dopięte na ostatni guzik. W ostatni weekend maja w stolicy polskiego złota będzie się działo naprawdę sporo. Choć nie tylko w weekend, ale również w tygodniu poprzedzającym święto miasta.

Większość mieszkańców z niecierpliwością wyczekuje występu Dody, która wraz ze swoim zespołem Virgin będzie gwiazdą sobotniego wieczoru. Na scenie rozłożonej w górnej części Rynku odbędzie się łącznie siedem koncertów. Poza charyzmatyczną wokalistką, zaprezentują się również tacy artyści jak: Poparzeni Kawą Trzy, Paraluzja, Wild Ride (piątek), Korabel (sobota), Ogień i Marioo (niedziela).

Wydarzeniem sportowym będzie z pewnością Złota Dycha – bieg po ulicach starówki z metą niedaleko sceny w Rynku. To jedna z premier Dni Złotoryi. W sobotnie popołudnie wystartuje w nim kilkuset biegaczy. Symboliczny finisz na głównej scenie będzie miał również dzienno-nocny rajd Wulkany, w którym weźmie udział aż 300 osób. Wśród atrakcji sportowych także pokaz sztuk walk, turnieje w tenisa stołowego i ziemnego oraz w brydża.

W sobotę będzie się też działo na scenie w ośrodku kultury. Dni Złotoryi uświetni premiera spektaklu „Dziób w dziób” złotoryjskiego Teatru Trzech Pokoleń.

Dzieci również znajdą coś dla siebie w programie. W niedzielę w Rynku odbędą się zawody dla siłaczy w wersji junior. To już tradycja Dni Złotoryi. Podobnie jak koncert złotoryjskich talentów oraz występy sceniczne przedszkolaków i starszych uczniów.

Tegoroczne święto miasta to także prezentacja starych aut i motocykli, laserowe show i dyskoteka z Muzycznym Radiem oraz otwarcie Alei Złotych Ludzi w Rynku. I oczywiście korowód mieszkańców, który w tym roku ma być biało-czerwony – w tradycyjnym konkursie na najlepszy strój oceniane będą tylko prezentacje nawiązujące do stulecia odzyskania niepodległości.

Dni Złotoryi i mistrzostwa Polski w płukaniu złota odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend maja (25-27). Ale już od poniedziałku w złotym grodzie nie zabraknie wydarzeń towarzyszących świętu miasta. W „złoty tydzień” mocno włączyli się uczestnicy miejskiego programu Aktywni 50+, którzy niemal codziennie będą świętować na sportowo. Z kolei koncert dla mam przygotowały dzieci ze złotoryjskich przedszkoli. A seniorzy spotkają się na karaoke i zaśpiewają przeboje stulecia.

Poniżej plakat ze szczegółowym programem Dni Złotoryi i złotego tygodnia.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..