Opublikowany: wt, Lip 10th, 2018

Złotoryjski dyżurny na dolnośląskim podium

We Wrocławiu odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Służb Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. W zawodach, mających na celu wyłonienie najlepszego funkcjonariusza na stanowisku kierowania, bardzo dobrze zaprezentował się złotoryjski policjant, aspirant sztabowy Wojciech Wójcicki, który zajął wysokie trzecie miejsce na Dolnym Śląsku.

Aby wyłonić najlepszych funkcjonariuszy pracujących na stanowiskach kierowania jednostek organizacyjnych w całym kraju zorganizowano Ogólnopolski Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Składa się on z czterech etapów.

Pierwszy z nich odbył się na terenie komend miejskich i powiatowych, gdzie po rozwiązaniu testu, wyłoniono zwycięzców poszczególnych jednostek. Złotoryjską komendę reprezentował asp. szt. Wojciech Wójcicki. Drugi etap odbył się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Uczestniczyło w nim 33 funkcjonariuszy z województwa dolnośląskiego. Policjanci rozwiązywali test, składający się z 40 pytań, na które określono ramy czasowe. Do kolejnego, trzeciego etapu, zakwalifikowało się ośmiu funkcjonariuszy z najwyższą liczbą pozytywnych odpowiedzi. Wśród nich znalazł się również policjant ze Złotoryi, który zajął wysokie, trzecie miejsce, a do zwycięzcy zabrakło mu zaledwie jednego punktu. Wspomniany etap zaplanowany został także w stolicy Dolnego Śląska na przełomie października i listopada.

Jego zwycięzca będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w dniach 22-23 listopada br. w szkole policji w Katowicach.

– Bez dobrego dyżurnego nie ma prawidłowo funkcjonującej jednostki policji. Często to ten funkcjonariusz odpowiedzialny jest za prawidłowe, kompleksowe pozyskanie informacji o zdarzeniu, przetworzenie jej i odpowiednie kierowanie dostępnych policjantów oraz sprzętu – tłumaczy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..