Opublikowany: czw, Sty 11th, 2018

Złotoryjscy wolontariusze gotowi na 26. finał

Już tylko trzy dni pozostały do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej akcji będą zbierane „na wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Tradycyjnie do wielkiego grania przyłącza się także Złotoryja. Jak co roku najwięcej będzie się działo w miejscowym ośrodku kultury.

W niedzielę o 8 rano na ulice miasta wyruszy grupa około stu wolontariuszy z puszkami orkiestry. Większość z nich będą stanowili harcerze z miejscowego hufca ZHP. Przygotowania powoli dobiegają już do końca i praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Młodzi wolontariusze zostali już przeszkoleni pod kątem bezpieczeństwa podczas zbiórki przez złotoryjskich funkcjonariuszy.

Przypomnijmy, że każdy z wolontariuszy musi być wyposażony w identyfikator. Na nim znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP –informuje sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W złotym grodzie orkiestra zagra jednak już dzień wcześniej. W sobotę na orliku przy ul. Wiosennej odbędzie się bieg diabetyków. Uczestnicy tego wydarzenia mogą liczyć na szereg atrakcji ze strony organizatorów, a po sportowych zmaganiach, na wspólnego grilla.

Niedziela rozpocznie się od turnieju piłki nożnej, w którym zmierzą się pracownicy firm: Borgers Polska, Faist ChemTec, Mine Master, Alfa Elektro, a także przedstawiciele straży pożarnej i policji. Oczywiście przy okazji tego widowiska będzie można wesprzeć akcję Jurka Owsiaka. Początek zawodów przewidziano na godz. 9 w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kolejowej 4.

Natomiast w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji od godz. 14 wystąpią dzieci i młodzież. Odbędzie się także pokaz produkcji, które zwyciężyły w Festiwalu Filmów Dolnośląskich „Złoty Samorodek”. W holu na przybyłych czekać będą stoiska z ciastami, loterią fantową czy sprzedażą talonów do rozmaitych sklepów i punktów usługowych. Przygotowany zostanie również specjalny punkt, przy którym będzie można zostać dawcą szpiku kostnego lub zbadać poziom cukru. Będzie również malowanie twarzy dla najmłodszych.

Wielka aukcja rozpocznie się o godz. 15.30. Wylicytować na niej będzie można m.in. ozdoby świąteczne z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy, koszulkę z autografami piłkarzy Zagłębia Lubin i torty. Od godz. 17 na scenie zaprezentują zespoły muzyczne: Kishones, Polish Fiction, Ostatni Krzyk Mody oraz Radcurie.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy o godz. 20 zakończy tradycyjne „światełko do nieba”, które zostanie puszczone przed ośrodkiem kultury.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..