Złotoryjanka tuż za podium mistrzostw Polski

Zawodniczka złotoryjskiego Klubu Strzeleckiego Agat Martyna Piersiak-Kozioł bardzo dobrze zaprezentowała się podczas mistrzostw Polski w strzelaniach z broni pneumatycznej. Ostatecznie złotoryjanka ukończyła zawody we Wrocławiu na piątym miejscu, choć do podium zabrakło jej naprawdę niewiele.

Nadzieje na medal były duże, zwłaszcza, że zawodniczka ze Złotoryi do najlepszej ósemki zakwalifikowała się z drugim wynikiem, uzyskując łącznie 572 pkt. w konkurencji ppn 60. Przypomnijmy, że od tego roku panie mają do dyspozycji 60 strzałów, podobnie jak mężczyźni.

Finał rządzi się jednak swoimi prawami, wszystko zaczyna się od początku. Po niezwykle zaciętej walce zwyciężyła Janina Tomala z Floty Gdynia, która do finału dostała się z siódmym wynikiem w eliminacjach, zdobywając cztery punkty mniej od złotoryjanki.

Martyna Piersiak-Kozioł zajęła ostatecznie 5. miejsce. Zdaniem trenera Klubu Strzeleckiego Agat Józefa Zatwardnickiego, to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że zawodniczka z powodu obowiązków rodzinnych już nie trenuje systematycznie. Uzyskany wynik świadczy, że nic nie straciła ze swojej precyzji i odporności psychicznej.