Opublikowany: pt, Maj 11th, 2018

Złotoryjanin wicemistrzem Polski w boksie

Kacper Harkawy ze Złotoryi wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w boksie. Dla 20-letniego sportowca był to już trzeci finał z rzędu w imprezie tej rangi.

Zawody rozgrywane były w Karlinie (woj. zachodniopomorskie). Walki eliminacyjne trwały sześć dni. Złotoryjanin w półfinałowym pojedynku pokonał zawodnika z Radomia Mateusza Mieszczakowskiego, który jednocześnie jest instruktorem boksu.

W finale Kacper skrzyżował rękawice z głównym faworytem mistrzostw, pochodzącym w Ukrainy Jarosławem Iwanowem. Pierwsza runda była dość wyrównana, jednak w kolejnych dwóch partiach przewagę miał rywal zza wschodniej granicy i to on mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Dla Kacpra Harkawego był to już trzeci finał z rzędu w imprezie seniorskiej. Sukces jest tym większy, że 20-latek w tym roku wystartował w wyższej kategorii wiekowej.

Fot. Kacper Harkawy via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..