Opublikowany: pt, Lis 10th, 2017

Złotoryja zaśpiewa na niepodległościową nutę

Wielkie śpiewanie się szykuje jutro w Złotoryi.  Z okazji Święta Niepodległości w miejscowym ośrodku kultury odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotycznej pod hasłem „W pieśni wolność”. W tegorocznej edycji wystąpi ponad 40 wokalistów i zespołów, czyli dwa razy więcej niż rok temu! Początek koncertu jutro o godz. 14.

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza na wydarzenie, które od trzech lat wprowadza nową jakość w obchody święta niepodległości w Złotoryi. W sali widowiskowej zaprezentuje się jutro aż 29 solistów, swój udział zadeklarowało też trzynaście zespołów, wśród których będzie można zobaczyć m.in. reprezentantów złotoryjskiego Klubu Seniora, a także grupę folklorystyczną Złota Leszczyna. Wykonawcy będą mieli za zadanie zaśpiewać w języku polskim utwór o tematyce patriotycznej bądź powszechnie uznany za patriotyczny.

Laureatów festiwalu wyłoni jury, w którym zasiądzie m.in. Jerzy Słota – gość specjalny tegorocznej imprezy, piosenkarz, kompozytor i aranżer, a przede wszystkim członek znanego polskiego zespołu VOX, który w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia. Jurorzy ocenią dobór repertuaru, znajomość tekstu i interpretację utworu. Pula nagród dla wykonawców to 1500 zł w postaci bonów upominkowych.

Festiwal zaczynamy o godz. 14. Zapraszamy wszystkich złotoryjan i ich gości w tym szczególnym dniu do naszego ośrodka kultury, będzie czego posłuchać – zachęca Zbigniew Gruszczyński, dyrektor ZOKiR-u.

Dodajmy, że w przerwie na obrady jury na scenie z montażem słowno-muzycznym poświęconym odzyskaniu niepodległości wystąpią adepci sztuki teatralnej przygotowani przez Jolantę Zarębską.

Festiwal jest organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Fot. UM w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..