Złoto, srebro i brąz złotoryjskich tenisistów

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego podczas turnieju klasyfikacyjnego skrzatów. Dzięki ich świetnej grze klubowa kolekcja powiększyła się o trzy medale.

Zawody odbyły się w hali sportowej „Tęcza” w Złotoryi. Wśród gospodarzy najlepszym okazał się Mateusz Błaszczyk, który w finałowym pojedynku pokonał Marcina Śrutwę z Lubina 7/5, 6/1. Tenisista ZTT w półfinale uporał się Jakubem Rozmusem (GTT Głogów) 6/2, 6/1, a wcześniej nie stracił choćby gema w starciach z Piotrem Pączkowskim (TOP Tenis Lubin) i Mateuszem Muchą (Sinet klub Legnica).

Mateusz Błaszczyk wywalczył również srebro w deblu, grając w parze z Kacprem Waszczyńskim ze Szczawna-Zdroju. Tenisiści w półfinale pokonali parę Mateusz Dróżdż (Szczawno-Zdrój) i Milosza Mrozka (TOP Tenis Lubin) 6/3, 6/0.

Ostatni medal dla złotoryjskiego klubu zdobyły dziewczęta. Natalia Gagatek i Hanna Maciejak wywalczyły brąz w deblu. W walce o finał tenisistki uległy wrocławsko-lubińskiej parze Nice Hurkacz i Martynie Śrutwie 3/6, 2/6. W grze pojedynczej Natalia zajęła 5., a Hanna 9. miejsce.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali puchary, nagrody i dyplomy. Dyrektorem turnieju był Mariusz Czernatowicz, a sędzią Jacek Kuczyński. – Już teraz zapraszamy na 16 grudnia do hali Tęczy, na wielki gwiazdkowy turniej dla dzieci, w pięciu kategoriach wiekowych, z wieloma atrakcyjnymi nagrodami, świątecznym poczęstunkiem oraz wspaniałym współzawodnictwem sportowym – zaprasza wiceprezes ZTT Marcin Gagatek.