Opublikowany: wt, Lut 6th, 2018

Złodzieje zaatakowali ekspedientkę (FOTO, WIDEO)

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież z rozbojem w jednym ze sklepów na terenie miasta. Obaj byli już dobrze znani miejscowym stróżom prawa.

Do zdarzenia doszło wieczorem w jednym z mini marketów na terenie Jawora. Jak ustalili policjanci, do sklepu weszło dwóch  młodych mężczyzn, którzy od razu skierowali się w kierunku stoiska z kosmetykami. Tam zaczęli chować do kieszeni i rękawów kurtek żele pod prysznic oraz dezodoranty, a następnie próbowali wyjść ze sklepu bez płacenia za towar. Pracownica marketu, która zauważyła kradzież, próbowała zatrzymać sprawców. Kobieta została jednak zaatakowana i złodziejom udało się uciec z łupem o wartości ponad 330 zł.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, chwilę później pojawili się na miejscu zdarzenia i na podstawie uzyskanych informacji, wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch jaworzan. Ich zatrzymanie było kwestią czasu. Pierwszy ze sprawców wpadł już następnego dnia rano w miejscu swojego zamieszkania. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Jawora, który był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem.

Drugi z podejrzanych próbował się ukryć. Sztuka ta mu się wprawdzie udała, ale tylko przez jedną dobę. Kryminalni namierzyli go w mieszkaniu jego dziewczyny dwa dni po przestępstwie. 24-letni jaworzanin trafił  do policyjnego aresztu, gdzie przebywał już jego młodszy kompan.

Obydwaj mężczyźni byli już dobrze znani funkcjonariuszom i wielokrotnie notowani. Policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

– Przypominamy, że za kradzież rozbójniczą grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Grożąca 24-latkowi kara będzie powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy i to w dodatku na warunkowym, przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Materiał wideo:

.

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..