Złodziej zaatakował pracownika sklepu

Za kradzież rozbójniczą odpowie przed sądem 28-letni głogowianin. Mężczyzna zaatakował pracownika sklepu, który próbował go zatrzymać. Złodziejem, a jak się okazało – recydywistą, zajęli się policjanci. Grozi mu do 15 lat więzienia.

28-latek został zatrzymany przez patrol wywiadowców policyjnych w minioną sobotę.

– Usiłował opuścić sklep ze skradzionym towarem o wartości 50 złotych, a kiedy pracownik marketu chciał go powstrzymać, zaatakował go kopiąc i bijąc pięściami – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Po tym wszystkim zbiegł ze sklepu.

Obsługa zawiadomiła policję. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy. Próbował uciekać, ale został obezwładniony i zatrzymany. Był nietrzeźwy i agresywny.

Głogowianin odpowie za kradzież rozbójniczą. Działał w warunkach recydywy i grozi mu nawet do 15 lat odsiadki. Na razie objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..