Opublikowany: pt, Cze 1st, 2018

Złodziej prądu w rękach policji

Oszustwo ma krótkie nogi. Boleśnie przekonał się o tym niedawno 56-letni mieszkaniec gminy Bolków, który znalazł równie sprytny, co ryzykowny sposób na oszczędności. Mężczyzna postanowił uniezależnić się od dostaw energii elektrycznej i przez jakiś czas korzystał z prądu za darmo…

Jaworscy policjanci udali się do jednego z domów na terenie gminy Bolków w związku z informacją, dotyczącą kradzieży energii elektrycznej. Wynikało z niej, że mieszkające tam osoby od pewnego czasu nielegalnie korzystają z prądu. Na miejscu funkcjonariusze wspólnie z kontrolerami firmy energetycznej potwierdzili, że znajduje się tam dodatkowa instalacja elektryczna. Za jej pomocą pobierana energia nie była rejestrowana przez urządzenia pomiarowe. Z ustaleń policji wynika, że nielegalną linią właściciel zasilał energochłonne sprzęty domowe.

– Funkcjonariusze wyjaśniają obecnie, jak długo 56-latek korzystał z darmowej energii i jakie z tego tytułu starty poniosła pokrzywdzona firma. Dzisiaj już wiadomo, że wartość strat wyniosła nie mniej niż 5400 zł – informuje komisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Sprawca odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Będzie musiał także pokryć roszczenia pokrzywdzonej firmy. Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

– Jednocześnie przypominamy, że nielegalne i samodzielne przeróbki instalacji elektrycznej mogą doprowadzić do porażenia prądem. Często są też  przyczyną pożaru. To wszystko stwarza realne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko dla osób kradnących prąd, lecz również innych mieszkańców budynku, w którym dochodzi do takiego przestępstwa – ostrzega rzecznik.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..