Złodziej i paser z zarzutami za kable

Przemkowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie jadącym na rowerze ze zwojem przewodów. Podejrzewając, że kable mogą być kradzione postanowili to sprawdzić.

– Kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze dotarli na działkę rekreacyjną, na której odnaleźli zwoje aluminiowych kabli, przygotowane do zdjęcia izolacji – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Mundurowi znali właściciela działki. To 29-letni przemkowianin. Chwilę później został zatrzymany. W ich ręce wpadł także 21-letni mieszkaniec tego miasta. Jak się okazało, to on przewoził kable.

– Funkcjonariusze ustalili, że właściciel działki rekreacyjnej najpierw dokonał kradzieży przewodów z jednego z przemkowskich zakładów metalurgicznych, a następnie sprzedał je 21-latkowi, który po zdjęciu izolacji, miał je zbyć w skupie złomu – dodaje Przemysław Rybikowski.

Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1000 złotych. Właściciel już je odzyskał.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Z taką samą karą musi liczyć się 21-latek, podejrzany o paserstwo.

Fot. KPP Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..