Złodziej i paser w rękach policji

Polkowiccy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Przemkowa podejrzanego o kradzież czterech butli z gazem i dwóch pił spalinowych. Wpadł też mężczyzna, który kupił część skradzionego mienia.

Młody przemkowianin jest podejrzany o włamanie do szafki znajdującej się na jednej z posesji w mieście. Ukradł z niej cztery butle z gazem propan-butan.

– Policjanci udowodnili również mężczyźnie kradzież dwóch pił spalinowych, do której doszło w Przemkowie zaledwie kilka dni później – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice.

Mundurowi ustalili też osobę, która zapłaciła za część skradzionych przedmiotów. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Przemkowa. Usłyszał już zarzut paserstwa.

Funkcjonariusze odzyskali dwie ze skradzionych butli z gazem i jedną piłę spalinową. Straty oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat, a za paserstwo – do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..