Opublikowany: śr, Maj 16th, 2018

Złapali szajkę włamywaczy

Fot. KMP Legnica

Śledztwo w sprawie grupy włamywaczy doprowadziło legnickich policjantów do trzech mężczyzn i kobiety. W pomieszczeniach należących do zatrzymanych policjanci znaleźli część przedmiotów, które skradziono z domu jednorodzinnego.

Funkcjonariusze legnickiej policji pracowali nad sprawą włamania do domu jednorodzinnego, do którego doszło w kwietniu br. na terenie miasta. Z ich ustaleń wynikało, że kradzieży dokonały cztery młode osoby.

– Funkcjonariusze zebrali informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń. W wyniku zaplanowanych działań dokonali zatrzymania wytypowanych sprawców. Zatrzymani to trzech mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat oraz 19-letnia kobieta. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli rzeczy pochodzące z włamania do domku jednorodzinnego – relacjonuje podkom. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji.

Śledczy zebrali już dowody, które potwierdzają, że zatrzymani wspólnie i w porozumieniu włamali się do jednorodzinnego domu, skąd ukradli piłę, sprężarkę, szlifierkę, wiertarkę, wkrętarkę, maskę spawalniczą, walizki z kluczami, butlę gazową, trzy rowery, sprzęt wędkarski, felgi wraz z oponami, odkurzacz i opryskiwacz.

– Straty jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 13 tys. złotych. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Król-Szymajda.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..